O mnie

Joanna Kawecka

Radca prawny ze stażem od 2006 r., specjalistka ubezpieczeń społecznych, absolwentka Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wielowymiarowe doświadczenie prawne

Jestem Radcą Prawnym specjalizującym się w prawie ubezpieczeń społecznych. Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zdobywane od 2006 r. pozwala mi zaoferować Ci ekspercką wiedzę, zaangażowanie na każdym etapie współpracy, sprawdzone metody i skuteczne realizacje prowadzonych spraw.

Ubezpieczenia społeczne jako specjalizacja.

Wybrałam jako obszar swoich zainteresowań tematykę ubezpieczeń społecznych, która wraz z rozwojem gospodarczym ulega procesowi ciągłych zmian. Swoboda w zakresie formy zatrudnienia spowodowała coraz częstsze, postępujące nadużycia, oraz brak respektowania przepisów stosownych ustaw w zakresie ubezpieczeń społecznych. Również kontrole dokonywane przez organy, czas ich trwania a następnie wydawanie negatywnych decyzji, skutkują potrzebą udzielenia wsparcia osobom przechodzącym przez cały ten proces, który może zaważyć na wszelkich przyszłych działaniach związanych z pracą bądź prowadzoną działalnością gospodarczą.

Moje doświadczenie

Podczas swojej kariery zawodowej pracowałam w kancelariach notarialnych, a następnie adwokackich oraz radcowskich, w których zdobyłam bogate doświadczenie z szerokiego spektrum dziedzin prawa. Poznanie różnych aspektów prawnych pozwala mi podjąć się wszelkiego rodzaju spraw, w tym spraw szczególnie skomplikowanych.

Ważnym aspektem, w którym mogę wykorzystać swoje doświadczenie, będzie audyt dokumentacji sprawdzanej przez organ w trakcie kontroli, oraz reprezentacja podczas przeprowadzanych kontroli. Będę reprezentować Cię również podczas postępowań sądowych.

Czerpiąc z wieloletniego zdobytego doświadczenia i stale zdobywanej wiedzy podejmę współpracę w zakresie:

  • Ubezpieczenie chorobowe
  • Zasiłek macierzyński
  • Ubezpieczenie wypadkowe
  • Ubezpieczenie rentowe

Wsparcie prawne w tym zakresie świadczę zarówno dla płatników jak i ubezpieczonych (przedsiębiorców, pracowników, pracodawców) zarówno na etapie przedsądowym, w tym podczas kontroli przeprowadzanej przez organy (np.: ZUS) oraz przed Sądami powszechnymi jak i administracyjnymi.